Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Wykańczanie mieszkania w standardzie deweloperskim - przygotuj się na kupno setek rzeczy, których istnienia i funkcji sobie nie uświadamiasz

Polacy kupują mieszkania na potęgę. W związku z obecną sytuacją na rynku mieszkaniowym w Polsce jedyną opcją dla młodych małżeństw jest wzięcie kredytu i zakup wyczekanych czterech kątów od dewelopera. Dziś oferta mieszkań na sprzedaż jest naprawdę szeroka, a firmy budowlane ostro walczą o potencjalnego klienta. Osiedla, które wybudowano ostatnich latach różni wiele rzeczy: umiejscowienie, charakter, docelowa grupa odbiorców i dodatkowe bonusy dla mieszkańców, takie jak przechowalnie rowerów czy place zabaw z prawdziwego zdarzenia.

powiększenie - budowa
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com

Elementem, który łączy wszystkie nowo powstałe mieszkania jest natomiast tak zwany stan deweloperski. Choć termin ten nie został nigdy precyzyjnie scharakteryzowany, założyć można, że w zakres stanu deweloperskiego wchodzą: drzwi zewnętrzne, otynkowane ściany, wylewki, okna - więcej informacji - oraz grzejniki. Oznacza to, że osoba, która kupuje nowe mieszkanie musi liczyć się z tym, że w najbliższym czasie czekają ją spore wydatki. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wybór fliz, parkietów czy dobranie kolorów farb na ściany. Dużo większym problemem jest kupowanie rzeczy, których istnienia i funkcji na co dzień nie zauważamy. Istną kopalnią tego typu rzeczy jest zdecydowanie. Wbrew pozorom jej urządzenie nie ogranicza się wyłącznie do dopasowania podłogowych do tych, które położone zostaną na ścianach i podjęciu ważkiej decyzji: wanna czy prysznic. O wiele bardziej problematyczny jest zakup wszystkich potrzebnych śrubek, syfonu do umywalki czy innych detali, bez których działająca łazienka nie może się obyć, a których nie widzimy gołym okiem. Do takich rzeczy należą na przykład kratki wentylacyjne. Dzisiaj w w ofercie sklepów budowlanych znajdziemy dziesiątki różnych rodzajów kratek: kwadratowe, okrągłe, z przetwórstwo tworzyw sztucznych sztucznego, metalowe, na wymiar, z żaluzjami itd. Wygląd czy materiał, z którego wykonana została dana kratka, to sprawa drugorzędna. Najistotniejszą rzeczą jest to, czy zapewnia ona odpowiedni przepływ powietrza. Nie mniej jednak dzięki ogromnemu wyborowi wzorów i kolorów kratek wentylacyjnych, z łatwością możemy znaleźć model, który nie tylko wpasuje się w stylistykę naszej łazienki, ale także będzie jej ozdobą.

Wykańczanie mieszkania w stanie deweloperskim może być prawdziwym wyzwaniem. Jednak w dzisiejszych czasach wybór materiałów i akcesoriów budowlanych jest tak ogromny, że nie powinniśmy mieć żadnego problemu z realizacją naszej wizji. Co więcej nawet tak drobne detale, jak wspomniane kratki są produkowane w stylowych wersjach.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal