W jakich sytuacjach warto stosować liczarki banknotów? Na jakiej zasadzie działają? O jakich sprawach warto wiedzieć?

Liczarki do banknotów są urządzeniami, które służą do mechanicznego, automatycznego przeliczenia banknotów. Takie funkcje są naprawdę nowoczesne i przydatne, pozwalają zaoszczędzić czas, zwiększają też wydajność liczenia. Eliminują także błędy, jakie mogą pojawiać się podczas ręcznego liczenia pieniędzy. Każdy, kto obraca sporą gotówką powinien zakupić tego rodzaju liczarkę.

Sterta banknotów do przeliczenia - nada się liczarka do banknotów
Author: Vsevolod Knyazev
Source: http://www.flickr.com
Liczarka banknotów jest odpowiedzialna za trzy podstawowe funkcje. Można powiedzieć, że jest to liczenie, co oznacza, że funkcja, jaka polega na przeliczeniu banknotów podłożonych na podajniku. Z drugiej strony istnieje odliczanie, maszyna bowiem odlicza z pliku banknotów konkretną ilość banknotów. Jeszcze inna funkcja to sumowanie, ponieważ liczarka dodaje do siebie wyniki różnych przeliczeń. Liczarki banknotów podzielimy na liczące banknoty luzem i liczące banknoty w paczkach, które są jednakże stosowane tylko w sortowniach banknotów.

Pewne typy liczarek posiadają możliwość liczenia nie tylko banknotów, lecz również kuponów i różnorakich dokumentów, które spełniają wymagania liczarki, co do ich rozmiarów. Co więcej, określone osoby kupują jednocześnie tester banknotów, dzięki jakiemu można sprawdzić, czy dane banknoty nie są podrobione. Możemy je zakupić w takich samych sklepach, w jakich są liczarki. Każda liczarka charakteryzuje się określoną ilością banknotów, która może być przeliczana na minutę, co znaczy, że mają różnorodną szybkość liczenia.

Bardzo dużo prostych maszyn ma wyłącznie jedną szybkość, pozostałe trzy, a nawet więcej. Jaka jest największa zaleta liczarki? Bez wątpienia jej nieomylność, bo oferuje zawsze prawidłowe przeliczenie banknotów, a to w sumie najważniejsze, jak pragniemy poznać właściwą ilość banknotów. Nad tym, iż banknoty są dobrze przeliczane czuwa odpowiedni czujnik detekcji. Dzięki niemu mamy pewność, iż wszystko jest dokładnie przeliczone. Taki czujnik funkcjonuje na zasadzie zweryfikowania gęstości papieru. Prześwietlamy pierwszy pobrany banknot, wtedy też urządzenie określa jaka jest gęstość papier, z którego jest stworzony. Następne banknoty porównywane są z pierwszym, który traktowany jest jako wzorzec. Jeśli gęstość papieru różni się od wzorca, przykładowo banknoty sklejone, to maszyna zatrzymuje się i sygnalizuje błąd.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal