W jaki sposób najlepiej przesłać przesyłkę do innego kraju, plusy korzystania z oferty transportowych firm, poczty i kurierów

W ostatnim czasie ogromnie nasiliła się zarobkowa emigracja w Europie, ocenia się że w poszukiwaniach lepszego zajęcia mogło wyjechać nawet parę milionów ludzi. Praktycznie wszystkie państwa Europy zachodniej, ale także spoza Unii zatrudniały pracowników z Polski, z których spora część pozostała tam na stałe.


przesyłka pocztowa
Author: Jem Yoshioka
Source: http://www.flickr.com
Jednak najczęściej w kraju pozostały ich rodziny, czy to rodzice, rodzeństwo czy nawet małżonkowie i dzieci. A że systematyczne przyjazdy do rodziny często nie są możliwe, czy to z przyczyn finansowych czy organizacyjnych, to bardzo popularne się stało wysyłanie paczek w obie strony. Ludzie przesyłają w nich praktycznie wszystko, co tylko jest dopuszczalne, od odzieży przez elektronikę a kończąc na żywności. W przypadku krajów nie należących do Unii dochodzi jeszcze konieczność zapłacenia cła, ale w krajach członkowskich przesyłkę wysyła się zwyczajnie tak jak w krajowym obrocie, co najwyżej trzeba będzie za nią trochę więcej zapłacić. A że możliwości wysłania paczek w obie strony będzie kilka, to jak się dobrze poszuka to na pewno się coś znajdzie w rzeczywiście przystępnej cenie - sprawdź.

Jedną z najpopularniejszych metod na przesłanie paczki do Niemiec (kilk!) i są osobowe busy, które regularnie krążą między tymi krajami przewożąc pasażerów.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz także przydatne wpisy, które zawierają podobne dane na podnoszony wątek - jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

Z takich usług przede wszystkim korzystają osoby chcące przesłać paczki które mają większą objętość, bo w przeciwieństwie do firm kurierskich kierowcy busów są bardziej elastyczni jeśli chodzi o gabaryty i także sporo tańsi.


Minusem takiego rozwiązania jest jednak to, że takie busy nie wszędzie docierają i nie zawsze można będzie w taki sposób paczkę przesłać. Jeśli sposób ten nie będzie możliwy, to trzeba będzie skorzystać z tradycyjnej formy, czyli poczty albo kuriera. Tu niestety liczyć się trzeba będzie z nieco większymi cenami, które zależą przede wszystkim od tego, jak daleko paczka zostanie wysłana. W przypadku niedużych ceny na obszarze Europy nie powinny przekroczyć stu złotych, lecz jeśli paczka będzie miała nieco większe gabaryty lub wysyłka będzie w odległym kraju, to mogą być parę razy większe.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal