Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Postęp elektroniki w autach a poprawa wygody jazdy

Projektanci aut obecnie prześcigają się w projektowaniu nowych udoskonaleń, praktycznych akcesoriów i oryginalnego wyglądu. Dochodzimy wręcz do momentu, w którym auto zaczyna imitować bardziej model w kolekcji niż użytkową własność.

komputery - ogląd
Author: Rick Flores
Source: http://www.flickr.com
Trudno nadążyć za wszystkimi nowinkami instalowanymi w nowych samochodach. Pierwsze oraz najbardziej widoczne są światła do jazdy dziennej. Kiedyś zintegrowane ze światłami mijania, natomiast teraz najczęściej zastąpione przez taśmy LED. Z tego powodu nie skracamy żywotności żarówek w światłach mijania, a światła LED nie wymagają zbyt wielkiego napięcia. Zgodnie z przepisami, światła do jazdy dziennej podświetlają samochód oraz sprawiają, że jest zauważalne w trakcie dnia, a to najważniejsze.
Dodatkową nowością są różnorodne ułatwienia w uchylaniu drzwi do bagażnika. Niektóre firmy instalują przyciski, których naciśnięcie zapoczątkowuje automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi. Niektóre pokusiły się o czujnik otwierania bagażnika gestem. Jedyne co należy zrobić, to przesunąć stopą w pobliżu tyłu samochodu poniżej bagażnika, a już klapa się otwiera. Jest to na pewno bardzo użyteczne, kiedy obie ręce mamy zajęte.
Wszędobylska już w autach elektronika ( raiden.net.pl/ ) jest zazwyczaj niezwykle użyteczna. Co raz częściej montowane czujniki cofania ostrzegą Cię, gdy podjedziesz zbyt blisko jakiejkolwiek przeszkody albo innego auta. Droższe czujniki cofania wyposażone są w kamery cofania, dzięki czemu parkowanie jest raptem całkiem proste. Czujniki cofania jednak nie są jedynym wynalazkiem. Niektórzy producenci umieszczają laserowe czujniki dookoła auta, a one wspomagają w wyszukaniu miejsca do parkowania a nawet same zaparkują auto.
Kluczyki także są już bezużyteczne. Samochód odpalany jest na przycisk, a podejście do samochodu z pilotem już pozwala otworzyć drzwi. W dodatkowych, kosztowniejszych opcjach, możemy dokupić odczytywanie linii papilarnych na klamce lub na kierownicy. Dodawane są systemy ostrzegające o przysypianiu, o niezaplanowanej zmianie pasa jezdni, monitorujące zawartość alkoholu w oddechu oraz multum innych.

Rozwój technologii w samochodach ma za zadanie ułatwienie nam jazdy oraz poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Mimo, że część systemów ma jeszcze pewne problemy oraz czasem pokazują błędy, to technologia nadal postępuje.

Czy w kontekście analizowanego w tym materiale zagadnienia znajdujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeżeli nie, to podobne porady zobacz w serwisie (http://alufinish.pl/pl/o/k/alkaliczne-95.html), który jest tutaj.

Kto wie, może pewnego dnia auta będą kompletnie zmechanizowane, a my staniemy się jedynie pasażerami.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal