O czym pamiętać gdy otwieramy sklep spożywczy? Jakich rzeczy trzeba dopilnować?

Myśląc o własnym biznesie sporo osób myśli nad otwarciem własnego sklepu spożywczego. Jak to zrobić? O jakie rzeczy należy zadbać?
Najpierw należy pomyśleć o biznesplanie. Musimy wszystko dobrze zaplanować. Z pewnością przydatne będzie zbadanie rynku. Sprawdzić trzeba ile takich sklepów znajduje się w danej miejscowości lub też blisko miejsca gdzie mieszkamy. Jeżeli ilość supermarketów jest duża, to szanse na osiągnięcie sukcesu nie są za duże. Warto też określić dokładnie jakie rzeczy mamy zamiar sprzedawać.

Klimatyzatory
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Czy są to tylko artykuły spożywcze, czy może jednak również chemia (sprawdź propozycję) lub gazety. Warto pomyśleć nad tym czy nie opłaci się sprzedaż produktów z wyższej półki. Czy nie zrobić takich delikatesów, może się okazać, że na przykład w centrum miasta będzie zapotrzebowanie na takie produkty. Odszukać musimy lokal w dobrym miejscu i określić wydatki jak też możliwe przychody. Na tym etapie też należy się zastanowić nad reklamą naszego biznesu.

Wyposażenie tego typu sklepu jest rzeczą bardzo ważną. Są to wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rzecz jasna oprócz regałów, kasy czy lodówki warto pomyśleć o jeszcze innych rzeczach. Przydatne mogą być klimatyzatory ścienne. Tym bardziej w lecie, jak coraz częściej nawiedzają nas dni z upałami, tego typu sprzęt może okazać się nieodzowny. Mogą także przydać się aplikatory etykiet do szybkiego oznaczania konkretnych produktów. Dlatego warto zastanowić się co może być w takim miejscu potrzebne i poszukać również wyposażenia używanego. Może zdarzyć się, że będziemy mogli dużo zaoszczędzić.

Musimy także zastanowić się czy mamy zamiar sprzedawać alkohol w sklepie. Jeśli tak, to musimy zdobyć koncesję. Wysokość opłat zależy od tego ilu procentowy miałby być to alkohol.

Bez zwlekania zerknij tutaj - to prawdziwa gratka dla każdego sympatyka tematu, który w tym artykule opisujemy. Ta informacja na pewno przypadnie Ci do gustu.

Trzeba wystąpić o przyznanie koncesji detalicznej, to znaczy na sprzedaż alkoholu poza miejscem zakupu. Pomimo tego, iż są to dodatkowe koszty, to dobrze jest o tym pomyśleć, bo sprzedaż alkoholu może przynieść bardzo dobre zyski, jakich nie osiągnęlibyśmy na samych artykułach spożywczych.

Nie zapominajmy o tym, ażeby przynajmniej na początku wygospodarować trochę środków na reklamę. Najlepiej w lokalnych mediach. Niezbędne jest, by dotrzeć do potencjalnych klientów jak również zyskać ich zaufanie. Gdy tak zrobimy, by szanse na powodzenie zwiększą się.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal