O bardziej popularnych, mniej albo bardziej konwencjonalnych, XXI-wiecznych stylach w kobiecej modzie

Styl ubierania się zależy od wielu czynników. Najważniejszym wydaje się być w tym przypadku wiek, choć niektóre panie po pięćdziesiątce nie boją się łamać konwencji i noszą typowo młodzieżowe ubrania. Nie bez żadnego znaczenia jest także rodzaj wykonywanej pracy. Dla przykładu dwudziestolatki pracujące w bankach powinny ubierać się wedle ściśle określonych zasad, a położone czy lekarze po prostu wkładają białe kitle.

Ubiór formalny i nieformalny - to chyba najbardziej ewidentny podział XXI-wiecznych sposobów ubierania się. moda damska w biznesie to nade wszystko zbiór sztywnych reguł. Dyrektorki, czy szerzej mówiąc przedstawicielki kadry kierowniczej, powinny elegancko wyglądać, zatem chętnie kupują kostiumy w stosowanych odcieniach, zabudowane obuwie na niedużym obcasie i wiele par rajstop. Natomiast pewnym przeciwieństwem wymienionego sposobu ubierania się jest styl sportowy. Tu wyraz moda zdaje się mieć drugorzędne znaczenie, bo najważniejsza jest swoboda ruchów i funkcjonalność odzieży.

fotka - odzież
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Sposób ubierania się w głównej mierze jest uzależniony od tego, gdzie określona kobieta decyduje się robić zakupy. Siedemdziesięciolatki chodzą na miejscowy plac targowy, aby tam kupić sweter bądź spódnicę. Natomiast nastolatki uwielbiają nosić markowe fatałaszki: dopasowane jeansy i bluzki podkreślające talię. Taką odzież (zobacz duża odzież warszawa) można łatwo zakupić w butikach usytuowanych na terenie galerii handlowych. Każdy profesjonalny sklep z ubraniami damskimi angażuje komunikatywne ekspedientki, zatem zakupy sprawiają dużo przyjemności, nawet jeżeli młoda kobieta ma wieczny problem z kupnem idealnie leżących spodni.

Na zakończenie trzeba koniecznie wspomnieć o powszednich ubraniach, które przeważnie zakładamy po przyjściu z biura bądź szkoły. Tu idealnie sprawdzają się dresy, lekkie bawełniane koszulki i legginsy. Niektóre gospodynie nie chcą wydawać wypłaty na taką odzież i gdy wyjściowa sukienka lub spódnica nieco się znosi, to wtedy jej właścicielka kupuje nową, a w starej sprząta w mieszkaniu. Czasem trzydziestolatki zaopatrują się w codzienne ciuszki także w second-handach, chociaż w tego typu sklepach można też dostać wyjątkowe, także i gustowne wizytowe ubrania.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal