Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze zasady jakich należy przestrzegać podczas wykonywania projektu elektrycznej instalacji.

W zasadzie w każdym domu czy obiekcie przemysłowym jest dostępny w jakiś sposób prąd. Nawet jeśli nie będzie możliwości przyłączenia w bezpośredni sposób go z sieci energetycznej, to stosuje się najróżniejsze generatory i prądnice, jakie pozwalają na korzystanie z elektryczności.

Wykorzystanie gniazdka elektrycznego
Author: Tristan Schmurr
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej do domów i mieszkań doprowadza się zwykłą linię o napięciu 230V, do domowych zastosowań w zupełności ona wystarczy. Przy gospodarstwach, w których muszą pracować najróżniejsze maszyny, czy też warsztatach wykorzystuje się zasilanie z trzema fazami, dzięki niemu można używać dużo mocniejszych urządzeń i sprzętów. Generalnie podczas ostrożnego użytkowania energii elektrycznej nic się nie powinno stać, ale pamiętać należy o tym, że nawet ona może zabić. Dlatego też niezwykle istotne jest zrobienie całej instalacji w taki sposób, aby spełniała obowiązujące normy bezpieczeństwa. Zaniedbania i oszczędności w tym obszarze mogą się niekiedy bardzo zemścić, jeżeli przez niewłaściwie dobrane elementy ktoś zostanie porażony.

Podstawową rzeczą podczas projektowania i wykonania instalacji w firmie lub domu jest wybranie odpowiednich elementów do niej. Na przykład każde gniazdko elektryczne powinno posiadać bolec uziemiający, przy jakimś przebiciu na obudowę prąd nie porazi osoby jej dotykającej.

Sprawdź autorski serwis (http://www.purevent.pl/blog/jak-zaplanowac-schemat-instalacji-rekuperacyjnej/)! W nim czeka na Ciebie następna fantastyczna porcja najlepszych postów na ów temat. Nie zwlekaj!

Warto również pomyśleć o wyłącznikach różnicowo-prądowych, jakie stanowią doskonałe zabezpieczenie przed przypadkowymi porażeniami. Tego typu wyłączniki sprawdzają prąd wejściowy i wyjściowy i jeżeli pojawi się różnica, to w bardzo krótkim okresie czasu odłączają całkowicie napięcie w układzie. Teoretycznie wszystko to, co się stosuje w instalacjach prądowych spełniać powinno odpowiednie normy. Lecz w rzeczywistości niektóre hurtownie elektryczne oferują komponenty importowane z Azji, co do jakości jakich można mieć spore wątpliwości.

Z tego też powodu należy jednak kupować materiały (sprawdź ofertę: skład budowlany kwidzyn) i akcesoria sprawdzonych producentów, co do których będzie się pewnym, że mieć one będą należytą jakość i bez problemu wytrzymają wiele lat użytkowania.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal