Jakimi sposobami pracownicy szpitala mogą radzić sobie z problemem najróżniejszych bakterii i wirusów.

Każdy pracownik szpitala narażony jest na styczność ze znacznie większą ilością rozmaitych bakterii i wirusów, niż przeciętny człowiek. Łatwo można to zrozumieć, w końcu w szpitalach pojawiają się również osoby chorujące na najróżniejsze choroby zakaźne, rozsiewając przy okazji zjadliwe zarazki. Z tego też powodu jeśli chodzi o personel medyczny konieczne jest odpowiednie pilnowanie higieny, a w szczególności o bardzo dokładne mycie rąk. Jak pokazują badania, to właśnie przez ręce dochodzi do zdecydowanej większości zarażeń.

Dozownik do mydła
Source: pixabay.com
Bakterie osiadają bowiem na najróżniejszych meblach, sprzętach i przedmiotach, i w przypadku dotknięcia przechodzą na skórę, z reguły właśnie rąk. Jeżeli ręce nie zostaną dokładnie umyte, to zarazki trafią w końcu do środka organizmu i tam stać się powodem jakiejś choroby. Z tego też powodu odpowiednia higiena w przypadku pracy w szpitalu jest koniecznością, i to nie tylko raz na dzień lecz znacznie częściej. Zresztą medyczna dezynfekcja rąk jest dokładnie opisana krok po kroku, i każdy zainteresowany powinien ją jednak poznać.

Podstawą jest tu rzecz jasna bardzo dokładne mycie, lecz różniące się znacznie od tego, co praktykuje się w życiu codziennym. Ręce rzecz jasna na samym początku należy umyć odpowiednim preparatem, w przypadku szpitalnych łazienek najlepiej sprawdzają się dozowniki na mydło w płynie, z jakich wygodnie się korzysta. Lecz to jest zaledwie początek, gdyż kolejny etap to dokładna dezynfekcja (zobacz ofertę). O ile mycie ma na celu pozbycie się normalnego brudu z powierzchni skóry, to nie poradzi sobie ze wszystkim, co pozostaje na rękach.

Dlatego też w kolejnym etapie stosuje się specjalne substancje, które eliminują nie tylko ocalałe bakterie, lecz również rozmaite wirusy, grzyby i inne zarazki, jakie mogą się pojawić. Przy dezynfekcji wybrany środek ma duże znaczenie, bo musi posiadać on odpowiednią skuteczność, a równocześnie być w miarę przyjemny dla użytkownika. Istotna też jest odpowiednia technika, aby dezynfekcja była naprawdę skuteczna, to należy ją wykonywać według odpowiedniego schematu.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal