Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Jakie są najważniejsze elementy wyposażenia firmowych magazynów, jak dobrze wybrać regały.

Magazyny są bardzo ważnym elementem łańcucha dostaw w handlu i produkcji. W praktyce większość firm i przedsiębiorstw jakieś mniejsze czy większe magazyny ma, i będzie w nich trzymać czy to asortyment do handlu, czy potrzebne materiały i surowce. Magazynami najczęściej będą wydzielone pomieszczenia, w których wszystko się trzyma, lecz również wielkie hale pod to projektowane, z automatycznymi wózkami oraz systemem wysokiego składowania.

Tak naprawdę każda firma tworzy sobie tak duży magazyn, jaki jest potrzebny i urządza go według swoich pomysłów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak będzie wyglądać to projektowanie, bo mimo wszystko zaprojektowanie magazynu w taki sposób, aby praca w nim była efektywna i wydajna wcale nie jest takie proste. Spora grupa właścicieli robi tu podstawowe błędy, przez jakie albo nie będą w stanie wykorzystać w całości możliwości powierzchni, albo praca ludzi jest nieefektywna. Z tego też powodu warto się przyjrzeć organizacji wszystkiego na magazynie, zapewne da się dużo poprawić na nim.

perspektywa - budowa
Author: Szymon Sieciński
Source: http://www.flickr.com
budowa - wyobrażenie
Author: Szymon Sieciński
Source: http://www.flickr.com
Podstawowe wyposażenie magazynów będzie obejmować najróżniejsze półki i regały, na których składuje się towary, oraz urządzenia i maszyny do transportu. Obecnie największą popularnością cieszą się modułowe regały wysokiego składowania, jakie przede wszystkim dają duży poziom elastyczności. Plusem takich systemów będzie to, że mogą one powiększać się wraz z wymaganiami, a rozbudowa będzie się sprowadzać do dołożenia następnego regału czy poziomu. Przy takim rozwiązaniu nie trzeba kupować od razu na zapas całego wyposażenia, a można je cyklicznie rozbudowywać jak zajdzie taka potrzeba.

O wybraniu konkretnego systemu będzie przede wszystkim decydował rodzaj składowanych towarów. Dlatego też przed wykonaniem zabudowy (zabudowy pożarnicze) powinno się dobrze zastanowić, co dokładnie będzie na magazynie trzymane, i do tego dopasować właściwą konfigurację regałów i półek. Ważnym elementem wyposażenia będą także najróżniejsze urządzenia wspomagające rozwożenie i składowanie towarów. Najczęściej stosowane są rozmaite wózki ręczne i widłowe w różnej wielkości i konfiguracji.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal