Jakie produkuje się odmiany gniazdek elektrycznych?

Ilość sprzętów zasilanych energią elektryczną w naszych domach jest bardzo duża. Nie każdy potrafi sobie wyobrazić życie bez lodówki, pralki, telewizora. Sprzęty te mogą pracować tylko wtedy, kiedy zostaną włączone do instalacji elektrycznej.

Gniazdko
Source: pixabay
Elementem wszystkich budynków będzie instalacja elektryczna. Do do niej podłączamy wszystkie sprzęty, takie jak lodówki, pralki, radia, żyrandole. By sprzęty te mogły zostać jednak podłączone potrzebne będzie gniazdko elektryczne. Popularne gniazdko elektryczne (pomiary elektryczne - http://www.instal-bud.biz/instalacje-pomiary.html) udostępnione jest w wielu gatunkach. Inne typy gniazdek instalowane będą w wielu domach, inne w dużych zakładach przemysłowych. Wśród gniazdek elektrycznych, jakie najczęściej wykorzystujemy w większości domach rozróżnić można gniazdka pojedyncze oraz z dwoma wejściami.

Elementem instalacji elektrycznej są również (www) rozdzielnice elektryczne. Stosowane rozdzielnice elektryczne dostępne są w kilku gatunkach. Wyszczególnić możesz wśród tych gatunków: rozdzielnice szafowe, skrzynkowe i tablicowe. W domach mieszkalnych stosowany jest tablicowy rodzaj rozdzielnic.

Gniazdka elektryczne są widocznym elementem zamontowanej w mieszkaniu elektryki. Dlatego podczas ich wybierania większość z nas kieruje się generalnie ich wizerunkiem. Ale powinniśmy wziąć pod uwagę nie jedynie ich wygląd. W sprzedaży znajdziemy również między innymi gniazda natynkowe i podtynkowe, gniazda wyposażone w uziemienie albo bez. To również niezwykle ważne elementy, na jakie należy spojrzeć przy wyborze gniazdek. Ponadto w sprzedaży znajdą się również gniazda bryzgoszczelne.

Ten typ gniazdek należy wybierać do pomieszczeń, w których istnieje możliwość, aby doszło do rozbryzgiwania się wody. Zazwyczaj więc gniazdka bryzgoszczelne montujemy w łazienkach. Trzeba skupić uwagę także na oferowane w sklepach zaślepki do gniazdek. To niezwykle dobre rozwiązanie w domach, w których są małe dzieci. Tego typu elementy umieszcza sę w otworach gniazdek, ochraniając w ten sposób dzieci przed wetknięciem w nie nie jedynie wtyczki, ale także innych przedmiotów. Zakupując zaślepki dbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal