Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Jak zdobyć kilka ponadprogramowych metrów do swego mieszkania

Dzięki zabudowie balkonu możemy uzyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy spożytkować w rozmaity sposób. Niektórzy mogą zdecydować się na ogród zimowy, natomiast dla innych będzie to przestrzeń do trzymania różnych sprzętów. W trakcie odpoczywania na balkonie z zabudową nie będzie docierać do nas duży hałas, a cisza oraz spokój pozwoli nam się zrelaksować.

Balkony
Author: Schöck
Source: Schöck
Zabudowa (przeczytaj więcej tutaj) balkonu w budynku jednorodzinnym - czy jest wymagane zezwolenie? W domu jednorodzinnym możesz wybudować zabudowę balkonu, ale powinna mieć ona delikatną konstrukcję. Możemy ją zrealizować, dla przykładu z płyt plexi bądź ze szklanych płyt. Takiej konstrukcji nie należy nikomu zgłaszać, jednakże jej wysokość nie może przekraczać 3 metrów. Kiedy taką zabudowę pragniemy postawić w bloku, to należy to zgłosić swej spółdzielni. Jeżeli jednakże zabudowa balkonu będzie zmieniała jego konstrukcję, wtenczas kwalifikuje się to pod prace budowlane i koniecznie trzeba posiadać na to pozwolenie. Jeżeli potrzebujemy coś powiększyć, nadbudować bądź przebudować, to wtenczas będzie nam potrzebne nie jedynie pozwolenie, ale również projekt budowy. Stąd najlepiej od razu w trakcie stawiania domu opracować odpowiednio balkon. Jak odszukać firmę jaka sfinalizuje taką pracę na obszarze swojego miasta? To nic trudnego, starczy wpisać w przeglądarkę dla przykładu hasło: zabudowa balkonów Warszawa.

Takie zabudowy balkonów możemy wykonać z różnych materiałów. Najdroższą alternatywą jest ta, jaką realizuje się metodą bezramową. Zabudowa - (zabudowa kontenerowa) aranżowana jest na specjalnych prowadnicach, które zainstalowane zostały w posadzce balkonu. Jednak, koszt wykonania takiej zabudowy z montażem to 320-550 zł za m2, co jest niechybnie ceną bardzo wysoką.

Tańszą opcją może być wykonanie klasycznej zabudowy od balustrady do sufitu. W tej sytuacji za mb z surowcem i montażem uiścimy od 1100 do 2800 złotych. Warto podobne zabudowy realizować przede wszystkim w blokach, gdzie mamy do czynienia z małą nawierzchnią użytkową. Jeśli taki balkon będzie właściwie zagospodarowany, a nie stanie się graciarnią, jak najbardziej będziemy mogli zdobyć dodatkowych parę metrów do swego mieszkania.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal