Jak zabezpieczyć pojazd przed złodziejami?

Zakup wymarzonego samochodu to z reguły spory wydatek, zwłaszcza gdy samochód to model z wyższej półki. Wybierając wartościowy pojazd warto rozważyć przydatne zabezpieczenia, jakie mogą w praktyce zniechęcić złodziei.

Z jakiego względu opłaca się stosować zabezpieczenia

samochód - ogląd
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Choć statystyki policyjne pokazują, że z roku na rok liczba kradzieży aut maleje, to na pewno nie będzie to pocieszające dla osób, jakich samochód (https://intrader.pl) znikną z miejsca parkingowego. Co prawda rejestracja skradzionego pojazdu jest obecnie trudna, niemniej dla złodzieja wartość mają elementy z niego pozyskane. Bardzo wielu kierowców woli wybrać używane, lecz oryginalne części, aniżeli instalować fabrycznie nowe zamienniki, które często nie zdają egzaminu. Stąd też warto zakupić odpowiednie ubezpieczenie – szczególnie jeżeli auto jest naprawdę wartościowe, a okolica w której je parkujemy nie należy do najbezpieczniejszych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że po wypadku dostaniemy stosunkowo wysokie odszkodowanie.

Przydatny autoalarm

Niegdyś alarmy montowane w samochodach bardzo często włączały się nie tylko w trakcie próby kradzieży, ale także w zupełnie normalnych sytuacjach. Obecnie inwestycja w trochę bardziej nowoczesne rozwiązania niewątpliwie się opłaci, bo złodzieje nie radzą sobie z tego rodzaju zabezpieczeniami. Producenci alarmów mają do zaoferowania ciekawe pomysły, jak np. powiadomienia wykorzystując wiadomości SMS o próbie kradzieży. Alarm dźwiękowy uruchamia się także, gdy auto jest wciągane na lawetę, co gwarantują konkretne czujniki przechyłu.

Aby nie stracić kół…

śruby zabezpieczajace są niemożliwe do odkręcenia bez dedykowanej nakładki. nakrętki calowe do kół z wyraźnymi nacięciami gwarantują, że standardowy klucz nie zda się na wiele, dlatego tego typu rozwiązanie z chęcią jest wykorzystywane przez różnych kierowców.

Cena tego typu zestawu bywa różna, jednak warto wybrać nieco droższe śruby, aby mieć pewność, że będą służyć przez dłuższy czas. Ponieważ nakrętki do kół mają specjalne wgłębienia, warto pamiętać o nakładce do kluczy, jeśli udajemy się w dłuższą podróż. Bez niej nie będzie możliwa np. wymiana koła z przebitą oponą.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal