Jak zaaranżować wspaniałą i funkcjonalną łazienkę, która spełni wszelkie wymagania? Co jest najbardziej istotne?

W niektórych rodzinach jedna łazienka już nie wystarcza, zaś przeważnie nikt nie może sobie pozwolić na więcej niż jedną łazienkę. Co więc można zrobić, jak jesteśmy w stanie zapewnić sobie wygodę mają do dyspozycji jedno tego rodzaju pomieszczenie? Istnieje parę zasad, dzięki jakim aranżacja łazienki będzie i estetyczna, i funkcjonalna.

Łazienka jest nam obowiązkowa nie tylko do codziennej higieny, gdyż korzystamy przecież z niej także, jak chcemy wykąpać psa, wyprać ścierki po wymyciu podłóg czy wymyć kosz na śmieci. Dobrze pomyśleć także, w jakim miejscu będziemy prać oraz suszyć, przykładowo jak wstawimy pralkę do rodzinnej łazienki, to zrobimy z niej miejsce nie za bardzo przyjemne do relaksu. Z pewnością w najlepszych łazienkach stosuje się najlepsze produkty, typu jak kohlman Foxal. Jeśli chodzi o wannę to akrylowa z pewnością jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, bardziej korzystnie więc inwestować w najlepszy model - wannę stalową pokrytą emalią najlepszej grubości. Najbardziej właściwym wyborem mogą być produkty takiej firmy jak ronal pur light.

Płytki łazienkowe
Author: Soudal
Source: Soudal
Jak - tu - łazienka jest niezbyt duża, jesteśmy w stanie zamontować jedynie małą wannę, np. 100 na 70 cm., jaką dla komfortu warto zawiesić na takiej wysokości jak zlew. W każdej z łazienek trzeba zachować właściwe proporcje, istotne więc są wymiary warunkujące, iż każde urządzenia bez problemu się zmieści. Potrzeba tak więc trochę wolnej przestrzeni na wyjście spod natrysku, ale musimy także sprawdzić, czy drzwi od kabiny nie będą zderzały się z pozostałymi sprzętami. Najmniejsza odległość pomiędzy kabiną prysznicową a sedesem i małą umywalką wynosi dwadzieścia centymetrów, zaś pomiędzy kabiną oraz większą umywalką i bidetem - 30 centymetrów. Najmniejsza wolna przestrzeń przed kabiną prysznicową to prostokąt o wymiarach 80 na 90 centymetrów.

Brodzik z zasłonką jest w mniejszym stopniu praktyczny, nie będzie chronić przed rozpryskiwaniem się wody, nie ogranicza jednak tak swobody ruchów jak zamykana prysznicowa kabina. Wysokość zawieszenia umywalki dostosować jesteśmy w stanie do własnych wymagań, górna krawędź jednakże powinna być 75-80 cm nad podłogą. Taką istotnie wysokość mają postumenty i szafki podumywalkowe.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal