Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem?

Nurkowanie jest świetnym sposobem na aktywny wypoczynek, zwłaszcza w czasie wakacji. Jednak aby nurkowanie faktycznie było dla nas przyjemnością, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i przejść krótkie szkolenie. Jak wygląda zatem ABC nurkowania?

fotogram - czas
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
czas - fotos
Author: Dawid Dawidowski
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z nurkowaniem, pierwszym krokiem będzie kupno podstawowego sprzętu. sprzęt nurkowy, bez jakiego nie możemy się obejść to maska, fajka i płetwy. To akcesoria, bez jakich praktycznie nie można dużej pływać pod wodą,a już na pewno nie da się przechodzić do następnych stopni wtajemniczenia w dziedzinie nurkowania.
Zadaniem podstawowego sprzętu nurkowego jest ochrona oczu i nosa przed wodą. Właściwa maska (zobacz maska przeciwpyłowa do szlifowania) umożliwia również ostre widzenie pod wodą. Powinna być skonstruowana tak, aby gwarantowała szeroki kąt widzenia. Musi być dopasowana do twarzy, więc przed kupnem musimy upewnić się, czy idealnie przylega. Decydując się na kupno lepszej jakości maski warto postawić na maskę zrobioną ze szkła hartowanego, a nie plastikowych szkieł. Z kolei fajka jest potrzeba do tego, by móc oddychać pod wodą. Jest konieczna zwłaszcza podczas turystycznego nurkowania, kiedy podziwia się podwodny świat. Nurkowanie ułatwią także płetwy, które uznaje się za silnik nurka. Jeśli nie jesteśmy wytrenowani najlepiej na początek wybrać miękkie płetwy. Twarde płetwy stosowane są raczej przez zaawansowanych nurków. Na wyższym etapie uprawiania tego sportu trzeba również pomyśleć o kupnie pianki do nurkowania, która pozwoli na głębsze schodzenie pod powierzchnię, zapewni komfort termiczny i ochronę przed urazami. Jeżeli interesuje nas nurkowanie sklep internetowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Co prawda nie przymierzymy sprzętu przed zakupem, ale możemy go nabyć po niższej cenie, przymierzyć w domu i w razie potrzeby zwrócić.
Jeżeli nie jesteśmy pewni czy nurkowania na pewno się nam spodoba, warto rozważyć w pierwszej kolejności wypożyczenie sprzętu bądź zakup używanego.

Naukę nurkowania możemy zacząć w zwyczajnym basenie. Właściwie w każdym mieście możemy znaleźć kurs dla początkujących. Treningi dla nurków dostępne są przede wszystkim w nadmorskich miejscowościach. Trzeba pamiętać, że na początku nurkowanie nie oznacza pływania po otwartych akwenach, jeziorach i morzach. Chodzi głównie o oswojenie się ze sprzętem oraz wyuczenie właściwych ruchów, tak by nauczyć się pływać pod powierzchnią w komfortowych warunkach.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal