Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Jak powinny być zbudowane drzwi antywłamaniowe? Czym się powinny odznaczać? O jakich kwestiach pamiętać?

Drzwi antywłamaniowe to najprostszy oraz najlepszy sposób, aby najlepiej zabezpieczyć nasz dom przed włamaniem. O czym jednak powinniśmy wiedzieć i jakiego rodzaju drzwi najlepiej zakupić?

Drzwi zewnętrzne
Author: Hörmann
Source: Hörmann
Drzwi antywłamaniowe mają wielu zwolenników oraz przeciwników. Niektórzy właściwie twierdzą, że dzisiaj podstawą bezpieczeństwa jest dobrze zamknięty dom, inni natomiast uważają, iż takie drzwi nic nie dają, chyba, że dobrze zabezpieczony jest cały budynek. Według statystyk włamania do domów jednorodzinnych dość często dokonywane są przez balkony, okna i drzwi wejściowe. By dom był jak najbardziej bezpieczny, należy poznać jego wszystkie najgorsze punkty, ażeby wybrać jak najbardziej optymalne rozwiązanie.

Stolarkę antywłamaniową najkorzystniej kupić u producenta albo autoryzowanego przedstawiciela, bo dzięki temu mamy większą szansę, iż wyrób będzie pełnił wszelkie wymagane kryteria, a sprzedawca odpowie na wszelkie, nawet najbardziej dociekliwe pytania. Co więcej otrzymamy do wglądy różnorodne konieczne certyfikaty oraz atesty. Na pewno godne polecenia są drzwi cal, jakie zapewniają jakość, bezpieczeństwo oraz najwyższej próby estetykę. W tego rodzaju drzwiach (alglas.pl/) ościeżnica, skrzydło i zamek powinny wytrzymać próbę wyważenia, wyłamania albo przewiercenia. Najbardziej odpowiedni sposób montażu stalowej ościeżnicy to zamocowanie jej do muru przy pomocy kotew, a następnie obmurowanie. Wybudowane z ramy stalowej skrzydło specjalnie wzmacniane jest kratownicą z metalowych prętów, natomiast przestrzeń między nimi zapełniona jest przez izolację akustyczną oraz termiczną, dość często z pianki poliuretanowej, mineralnej wełny jak również styropianu.

Całość przykryta jest blachą stalową, której grubość ma około 1,5-2 milimetry. Dzięki połączeniu kratownicy z blachą drzwi są bardziej sprężyste, dzięki temu charakteryzują się większą wytrzymałością. Bardziej ciężkie do sforsowania jest skrzydło, w jego konstrukcji odnajdziemy obrotowe pręty stalowe. Dzięki temu, że przekręcają się w czasie próby przecięcia, uniemożliwiają pracę narzędziom tnącym. Zawiasy w drzwiach powinny działać dosyć lekko, dzięki czemu możliwe jest płynne otwieranie oraz zamykanie, ale i jednocześnie uniemożliwia to wyjęcie skrzydła z ościeżnicy.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal