Jak pielęgnować skórę zimą?

Zimą skóra narażona jest szczególnie na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Pod wpływem zimna jak i wiatru może utracić swe naturalne mechanizmy ochronne. Niekorzystny wpływ na skórę ma również suche powietrze występujące ogrzewanych pomieszczeniach. Jak więc powinniśmy dbać o skórę zimą?

kosmetyki do pielęgnacji
Author: Apteka-zdrowie.eu
Source: www.apteka-zdrowie.eu
Zimą nasza skóra wymaga głównie intensywnego nawilżenia i skutecznej ochrona przed mrozem. Całościowy proces pielęgnacji skóry spełniający wymienione kryteria powinien zatem przebiegać na kilku płaszczyznach - higiena, zabiegi upiększające, odpowiedni makijaż, jak również stosowanie kremów ochronnych. Skóra twarzy narażona jest w największym stopniu na działanie czynników pogodowych, dlatego zimą poleca się stosowanie środków myjących w formie mleczka lub żelu, bez zawartości alkoholu i mydła. Poza tym, zimą poleca się używanie kremów i masek kosmetycznych, które są bogate w wartości odżywcze, wspomagają proces regeneracji skóry i wzmacniają jej lipidowy płaszcz. Najlepiej wybrać na tę porę roku kremy oraz maski z lipidami, jak też warto zwrócić uwagę na występowanie witaminy A i E. Takie kosmetyki (spożywczy sklep internetowy Kielce) zobacz więcej zaproponować może w zdecydowanie niższych cenach niż tradycyjna drogeria. Szukanie kosmetyków na zimę ułatwiają zwroty, takie jak „na zimę” czy „na każdą pogodę”. Jeśli interesuje kogoś zaopatrzona w takie kosmetyki drogeria sklep internetowy to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla zmarzluchów. W sieci możemy zamówić je do domu.

Zimą również makijaż powinien różnić się od tego stosowanego latem. Jeśli będzie wykonywany odpowiednio może być dodatkową warstwą ochronną. Zaleca się stosowanie gęstych i tłustych fluidów, o dużym stopniu krycia. Poza tym podkład na zimę musi zawierać filtr - filtry acetatowe przeciwsłoneczny, ponieważ silne promienie UV, jakie występują zimą jak wiadomo mają negatywny wpływ na skórę. Co więcej, zaleca się zrezygnować z błyszczyka na rzecz ochronnej pomadki. Usta warto także smarować miodem, dzięki czemu będą gładkie i miękkie.

Poza tym, zimowym niezbędnikiem jest krem do rąk. Warto stosować go przed wyjściem z domu jak i na co dzień nosić w torebce. Dobry krem do rąk pomoże zapobiec podrażnieniom i innym problemom, zagrażającym skórze zimą. Przyda się także po wyjściu z toalety, gdy odczujemy wysuszenie skóry po umyciu rąk.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal