Gdy ryby to za mało, to przyszedł czas by założyć krewetkarium.

Własne krewetkarium.
Akwarystyka domowa to coraz częściej wybierane hobby dla milionów pasjonatów na całym świecie. Mnogość oceanicznej flory i fauny daje szerokie możliwości do stworzenia unikalnej biosfery, która będzie w tym samym czasie cieszyć oczy oraz zjawiskowo wykańczać przestrzeń domu.

Akwarystyka
Author: hisa fujimoto
Source: http://www.flickr.com
Akwarystyka morska w modelu domowym niesie ze sobą różnorodne warianty dla pełnego urzeczywistnienia swojej personalnej wizji idealnego akwarium. W ostatnich latach daje się zauważyć wyraźne zmiany w preferencjach nabywających wyposażenie akwarystyczne oraz organizmy żywe. zaczęli zauważalnie odchodzić od nabywania rybek na rzecz krewetek. W efekcie w tysiącach domów coraz wyraźniej można zauważyć krewetkarium.

Krewetki przestały być żyjątkami zastrzeżonymi jedynie dla zbiorników w sklepach zoologicznych oraz w restauracjach. Ich uznanie z roku na rok rośnie wykładniczo.
W skutek czego na rynku występuje coraz więcej zarówno profesjonalnego asortymentu do krewetkarium oraz bardziej mniej znanych gatunków krewetek. Można pewnie uznać, że domowa akwarystyka morska, za sprawą krewetek przechodzi rozkwit.

Co zakupić z początku?
Gdy zaczynamy dopiero przygodę z akwarystyką morską w przestrzeni domowej wartym jest kupienie do nowo powstałego krewetkarium odmian krewetek, które są nietrudne w hodowli. Pozwoli to ustrzec się przed potencjalnymi kosztami, które mogą zaistnieć w początkowym okresie kiedy jeszcze hodowla (poldannet) jest nowością i ma w sobie dużo niewiadomych.

Podstawy:
Zakładając domowe krewetkarium należy pamiętać o paru priorytetowych kwestiach:
- Rozmiar zbiornika zależny jest od zaplanowanej wielkości kolonii krewetek. Żyjątka te przedstawiają się najkorzystniej gdy jest ich dużo.
- Pod dno zbiornika trzeba zamontować odpowiednią podstawę jak np. deskę, aby po zalaniu wodą całość nie trzasnęła w rezultacie naprężeń.
- Umiejscowić zbiornik (nowe krewetkarium) w oddaleniu od okna.
- Mieć pewność, że podstawa dla krewetek jest w ciemnych odcieniach – niweluje to stres w kolonii.

Domowa akwarystyka morska to hobby, który jest zdolny przynieść wiele radości świeżo upieczonemu hodowcy. Decyzja o stworzeniu własnej kolonii skorupiaków z całą pewnością będzie rozwijającym doświadczeniem.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal