Gdy ryby to za mało, to przyszedł czas by założyć krewetkarium.

Własne krewetkarium.
Akwarystyka domowa to coraz częściej wybierane hobby dla milionów pasjonatów na całym świecie. Mnogość oceanicznej flory i fauny daje szerokie możliwości do stworzenia unikalnej biosfery, która będzie w tym samym czasie cieszyć oczy oraz zjawiskowo wykańczać przestrzeń domu.

Akwarystyka
Author: hisa fujimoto
Source: http://www.flickr.com
Akwarystyka morska w modelu domowym niesie ze sobą różnorodne warianty dla pełnego urzeczywistnienia swojej personalnej wizji idealnego akwarium. W ostatnich latach daje się zauważyć wyraźne zmiany w preferencjach nabywających wyposażenie akwarystyczne oraz organizmy żywe. zaczęli zauważalnie odchodzić od nabywania rybek na rzecz krewetek. W efekcie w tysiącach domów coraz wyraźniej można zauważyć krewetkarium.

Krewetki przestały być żyjątkami zastrzeżonymi jedynie dla zbiorników w sklepach zoologicznych oraz w restauracjach. Ich uznanie z roku na rok rośnie wykładniczo.
W skutek czego na rynku występuje coraz więcej zarówno profesjonalnego asortymentu do krewetkarium oraz bardziej mniej znanych gatunków krewetek. Można pewnie uznać, że domowa akwarystyka (www.clarias.pl/akwarystyka-slodkowodna-c-3.html) morska, za sprawą krewetek przechodzi rozkwit.

Co zakupić z początku?
Gdy zaczynamy dopiero przygodę z akwarystyką morską w przestrzeni domowej wartym jest kupienie do nowo powstałego krewetkarium odmian krewetek, które są nietrudne w hodowli. Pozwoli to ustrzec się przed potencjalnymi kosztami, które mogą zaistnieć w początkowym okresie kiedy jeszcze hodowla (poldannet) jest nowością i ma w sobie dużo niewiadomych.

Podstawy:
Zakładając domowe krewetkarium należy pamiętać o paru priorytetowych kwestiach:
- Rozmiar zbiornika zależny jest od zaplanowanej wielkości kolonii krewetek. Żyjątka te przedstawiają się najkorzystniej gdy jest ich dużo.
- Pod dno zbiornika trzeba zamontować odpowiednią podstawę jak np. deskę, aby po zalaniu wodą całość nie trzasnęła w rezultacie naprężeń.
- Umiejscowić zbiornik (nowe krewetkarium) w oddaleniu od okna.
- Mieć pewność, że podstawa dla krewetek jest w ciemnych odcieniach – niweluje to stres w kolonii.

Domowa akwarystyka morska to hobby, który jest zdolny przynieść wiele radości świeżo upieczonemu hodowcy. Decyzja o stworzeniu własnej kolonii skorupiaków z całą pewnością będzie rozwijającym doświadczeniem.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal