Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Dyscyplina sportu - kulturystyka dla każdego

Istnieją dziedziny sportu, które zachwycają, a niekiedy - potrafią wzbudzić spore zdziwienie. Jednym z nich - z pewnością - jest dyscyplina zarówno amatorska, jak i zawodowa, uprawiana przez tzw. kulturystów, do których można zaliczyć zarówno panów, jak i panie. Coraz częściej można też spotkać się z zawodami, gdzie osoby najlepsze w tejże dziedzinie pokazują swe ciało, do których można zaliczyć m.in. turniej Arnold Classic oraz Mr. Olympia.

marina - sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
sprzęt - powiększenie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
kulturystyka to dyscyplina specyficzna, która polega głównie na kształtowaniu sylwetki ciała przy pomocy fizycznych ćwiczeń, które wykonuje się z pewnym obciążeniem. Ponadto na kulturystykę nakładają się również między innymi różnego rodzaju diety, suplementy oraz - co najważniejsze - specjalne odżywki, które w znaczący sposób poprawiają masę ciała, zarazem wzbogacając ją w szybkim tempie o następne składniki i kilogramy. Dla kulturystów początkujących na wielu stronach oferowane są właściwie dobrane plany ćwiczeń, dokładnie opisane diety dla każdego, w zależności od stopnia zaawansowania i masy ciała, a także fora, gdzie uzyskać można odpowiedzi na ważne pytania. Początki kulturystyki sięgają wieku XIX, jednak jako dyscyplina sportowa działa od lat czterdziestych XX wieku, a w Polsce - od siedemdziesiątych, kiedy to również i rozpoczęto organizację zawodów przeznaczonych dla kobiet.

Czy masz chęć przeczytać uzupełniające porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://zabudowy-samochodowe.pl/meble-warsztatowe-verso/) podobne wiadomości odnoszące się tej kwestii - link jest tutaj.

Dziedzina ta obejmuje również różne kategorie wzrostowe, do których jednocześnie wprowadzono ograniczenia wagi. Odróżnia się m.in. kulturystykę ekstremalną, klasyczną i naturalną. Światowa kulturystyka jest objęta opieką IFBB, natomiast w Polsce - PZKFiTS oraz federacje mniejsze. Powinno się także wiedzieć, iż suplementy diety można stosować jedynie w dwóch kategoriach, gdyż naturalna kategorycznie zabrania stosowania wszelakich wspomagaczy masy.

Do środków tego typu zalicza się między innymi ornitynę, beta-alaninę, cytrulinę, bądź portagen. Wśród nich oferowana jest również najbardziej znana kreatynina, znajdująca się wręcz na półce każdego kulturysty - zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Ma ona bowiem znaczny wpływ na siłę oraz metabolizm mięśni, w związku z czym tak chętnie jest stosowana przez kulturystów.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal