Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Czy trudno stworzyć swój warsztat samochodowy? Czego do tego potrzebujemy?

Liczba pojazdów w Polsce jest już obecnie bardzo dużo co widzimy po zakorkowanych ulicach większych miast. Natomiast jak mówią dane będzie ona wciąż wzrastać przynajmniej przez najbliższe lata. Jak widać więc prowadzenie własnego warsztatu jest dość opłacalnym zajęciem i możemy się spodziewać, że zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie coraz wyższe. Czy trudno stworzyć własny warsztat? Czego będziemy potrzebowali?

Po otwarciu działalności musimy także zarejestrować taką firmę w KRS. Dodatkowym wymogiem, który wprowadzono niedawno jest konieczność posiadania kasy fiskalnej. Dodatkowo w celach rozliczeniowych musimy ewidencjonować nasze usługi. Tutaj pomoże nam specjalne oprogramowanie do serwisu, przy pomocy którego poradzimy sobie z tą kwestią dość szybko. Rejestrując taką działalność należy zastanowić się nad najlepszą formą opodatkowania. Do wyboru jest ryczałt, albo też opodatkowanie ogólne. Jeśli działalność będziemy prowadzili sami we własnym lokalu ryczałt powinien wystarczyć. Musimy pamiętać o odprowadzaniu składek ZUS za nas jak również za zatrudnione osoby, jeśli takowe zatrudniamy.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link gmp italia dea a poznasz znacznie większą ilość informacji, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Odnośnie konta bankowego, nie ma jednoznacznych przepisów nakazujących założenie odrębnego konta na firmę. Jednak z pewnością na wypadek braku tego typu konta, wpłaty powinny iść na rachunek bankowy tego na kogo zarejestrowana jest działalność. Konto nie może być dzielone na przykład ze współmałżonkiem.

rzut - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Do posiadania własnego warsztatu nie potrzeba żadnych pozwoleń. Tutaj problemem będzie wyposażenie, jakie najtańsze nie jest. Dobry warsztat (zobacz sklepmardrew.pl) świadczy bowiem dość szeroki zakres usług, co jednak wymaga wielu różnych narzędzi. Podnośniki, zestawy kluczy, sprzęt do regulacji, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Oprócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania wszystkich usług. Do tego potrzebny będzie komputer oraz dobry program dla warsztatu. Natomiast zanim zrobimy długą listę potrzebnych rzeczy do kupienia trzeba wybrać odpowiednie miejsce i lokal na takie usługi.

Musi on spełniać wymogi BHP między innymi odnośnie wentylacji, bezpiecznej antypoślizgowej nawierzchni albo też dobrego oświetlenia. Trzeba pamiętać też, że takie prace mogą czasem generować duży hałas, dlatego ważne aby lokal znajdował się w miarę daleko od budynków mieszkalnych. Jak widać gdy chcemy prowadzić taką działalność musimy zatroszczyć się o wiele rzeczy. Warto zatem nim przystąpimy do tego uporządkować sobie wszystkie informacje oraz zapisać rzeczy, które trzeba załatwić w pierwszej kolejności. Na pewno pomoże nam to w jakiś sposób poukładać sobie wszystkie kwestie w głowie.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal