Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Czemu są tak groźne, jakimi chorobami mogą zarazić te bardzo groźne pajęczaki.

Wiele osób za niebezpieczne uważa stworzenia duże, które mają pazury lub szczęki. Tymczasem dużo większe niebezpieczeństwo pochodzić będzie od maleńkich pajęczaków czy owadów, które wprawdzie w bezpośredni sposób nie robią krzywdy, lecz przenoszą niekiedy nawet śmiertelne patogeny.

testy na boreliozę
W naszym kraju przykładowo coraz niebezpieczniejsze stają się kleszcze, których w ostatnim czasie pojawił się prawdziwy wysyp. Z powodu łagodnych zim i braku naturalnych wrogów kleszcze pojawiać się zaczęły w zasadzie w każdym miejscu, nawet centra miast i przydomowe ogródki nie są od nich wolne. Są one nosicielami wielu niebezpiecznych schorzeń, na przykład boreliozy albo kleszczowego zapalenia opon mózgowych, z tego też powodu każde spotkanie z nimi jest bardzo ryzykowne. Z tego też powodu podczas spacerów w zadrzewionych terenach powinno się mieć odpowiednie ubranie, a po wróceniu do domu wykąpać się i bardzo dokładnie sprawdzić całą skórę.

Czyżby ten artykuł przypadł Ci do gustu tak silnie, że pragniesz zaznajomić się z innym? To świetnie. Zatem tutaj kliknij, aby przeczytać sporo postów.

Jeśli znajdzie się na skórze zgryzionego kleszcza, to należy go wyjąć, można to samemu zrobić albo podjechać do lekarza.

Jedną z najgroźniejszych chorób jakie są przenoszone kleszcze jest borelioza. Szacuje się, że może ją mieć nawet jedna trzecia osobników, dlatego też po każdorazowym ugryzieniu trzeba bardzo dokładnie obserwować swój stan. Cechą charakterystyczną tej choroby jest rumień, pojawiający się dookoła miejsca ugryzienia. Jeśli się go zauważy, to bezzwłocznie należy się wybrać do lekarza i rozpocząć leczenie. Lecz rumień nie pojawia się u wszystkich chorych, można zostać zarażonym i zacząć chorować bez żadnych objawów. Z tego też powodu chcąc być absolutnie pewnym, że nie nastąpiło zakażenie, po jakimś czasie warto sobie zrobić testy na boreliozę (polecane).

Wiedz, że masz możliwość odnaleźć dane na ten wątek, więc kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (https://estella-shop.eu/content/7-jakosc) wiadomości, które będą Ci potrzebne.

Jeśli więc tylko zaczną się pojawiać jakieś objawy, to należy bezzwłocznie udać się do lekarza, który na pewno skieruje na borelioza testy (dowiedz się więcej)

Wcześnie wykryta borelioza jest dość łatwa do wyleczenia, choć i tak będzie się wiązać z długim czasem spożywania antybiotyków. Lecz późniejsze etapy dają dużo więcej powikłań i komplikacji, czasami znacznie uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal