Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/elbudwyszkow.com.pl/includes/menu.inc).

Co trzeba wiedzieć kupując suchą karmę dla psów? W jakich przypadkach warto zastosować karmy weterynaryjne?

Właściwe żywienie psów ma duży wpływ na ich kondycję oraz stan zdrowia. Dlatego Dobrze jest poświęcić trochę czasu na wybór dobrej karmy. Tym bardziej, iż na rynku jest ich spory wybór. Inne znajdziemy w supermarketach, a jeszcze inne w sklepach zoologicznych czy u weterynarza. Jaka jest różnica miedzy nimi?

odbitka - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Jakość różnych karm nie jest sobie równa, a właśnie na wysokiej jakości powinno nam zależeć. Dobra karma powinna posiadać w składzie jak najwięcej mięsa. Wytwórcy często stosują spore ilości zbóż i ich pochodnych, które co prawda maja białko w składzie, jednak nie jest ono przyswajalne przez psy tak jak ma to miejsce w przypadku białka pochodzenia zwierzęcego. sucha karma dla psa musi mieć w składzie produkty mięsne na samym początku. Wystarczy tak naprawdę przyjrzeć się chociażby paru do kupienia w marketach karmom, aby wiedzieć, że nie spełniają one tego wymogu ani trochę. Nawet zdarza się, iż to właśnie produkty zbożowe, jakich przecież pies nie trawi, stanowią nawet 50 % składu produktu. Możemy się tylko domyślać, w jaki sposób to jedzenie wpływa na stan zdrowia naszego pupila.

Mięso w składzie jest ważne, lecz powinna być też informacja z jakiego zwierzęcia jest to mięso. Bywa tak, iż wytwórcy wrzucają w taką karmą kiepskiej jakości mięso, sami nie mając pojęcia co sprzedają. Jeżeli z kolei mowa o składnikach, które w karmie dobrze by się znalazły oprócz mięsa, to warzywa jak i owoce są na pewno lepsze aniżeli różne zboża. Różne utwardzacze, konserwanty, sztuczne barwniki z pewnością są niepotrzebne i nie służą naszemu zwierzakowi.

Są również zwierzaki, jakie potrzebują specyficznego odżywiania. Tutaj należy zwrócić uwagę na karmy weterynaryjne, o które dobrze jest podpytać w gabinecie weterynaryjnym. Na pewno w pewnych okolicznościach, takich jak psy po kastracji czy z różnymi chorobami na przykład przewodu pokarmowego albo skórnymi, karma taka jest formą leczenia. Z tego względu nie tylko ma być pokarmem, lecz także środkiem, który wpływa na zdrowie psa. Dlatego w tym wypadku nie jest wystarczająca normalna karma sucha z dobrej jakości składem. Weterynarz (przetestuj http://www.vetan.wroclaw.pl/uslugi/u_1,poradnia-kardiologiczna) poleci na pewno tą odpowiednią.

Trzeba pomyśleć o dobrym odżywianiu swojego psa, chociażby po to, żeby nie musieć potem martwić się o jego kondycję. Osoby, którym kupno dobrej karmy wydaj się dużym wydatkiem, powinny wziąć pod uwagę to, że ewentualne leczenie jest kosztowniejsze.
2012 © Copyright information метр
Powered by Drupal